Вхід | Реєстрація
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Про ПК » Linux » Linux FAQ
Linux FAQ
FermAДата: Середа, 23.02.2011, 19:43 | Повідомлення # 1
Полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 304
Статус: Offline
« »
FAQ Linux
 
FermAДата: Середа, 23.02.2011, 19:49 | Повідомлення # 2
Полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 304
Статус: Offline
« »
Від andr24
1. Підкажіть чи можливо її встановити як другу ОС на свій ПК ?
2. Де взяти і яку версію краще встановити для ознайомлення.
3. Як це краще зробити , щоб не втратити існуючу інформацію на своєму ПК ?
4. Чи є можливість коректного вилучення Linux.
5. Для багатьох має значення які ігри є для цієї системи, а не для віконечка windows в ній.

1. Так, на окремий розділ.
2. Є дуже багато всьо, я користуюся Ubuntu 10.10 (жовтень 2010 року)
3. Створюєш новий розділ (локальний диск) і туда ставиш. Але запиши розміри дисків, бо в лінуксі звичних тобі букв С D E нема, і можна поставити не туда і втратити інфу. Потім розберешся і будеш нормально орієнтуватися в sda1 sdb3 і т д
4. Так, але є 2 нюанси якшо говорити про лінукс і вінду на одній машині - то лінукс ставиться після вінди.
Якщо стирати лінукс то стреться загрузчик, і ти не зможеш загрузити вінду, хоча цей загрузчик відновлюється 2 командами в консолі а я ше такого не робив.
5. Я не грав ігри під лінукс, С.М. казав шо є нормальні

 
SokeДата: Середа, 23.02.2011, 20:23 | Повідомлення # 3
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 6
Статус: Offline
« »
Quote
Якщо стирати лінукс то стреться загрузчик, і ти не зможеш загрузити вінду, хоча цей загрузчик відновлюється 2 командами в консолі а я ше такого не робив

Оця штука, що перше ставити дуже харить я постійно забуваю. І якщо треба переставити вінду я її переставляю , а потім.... вінда не запускається бо спочатку треба було ставити Лінукс....

Але лінукс це реально круто! Якщо дозволить адміністратор я можу закинути відео де Стів Джопс (власник епл) і Біл Гейц (Майкрософт) на якісь передачі... І Що мені найбільше сподобалось в цьому відео?? А то що там Джопс розкрив таємницю тормозіння вінди... подивіться я все таки лишу ссилку.
ось вона:
http://vkontakte.ru/video12909401_144061275


http://www.rubbish.at.ua/ заходьте на rubbish-tracker і дістаньте для свого компа все шо заманеться...
 
andr24Дата: Четвер, 24.02.2011, 16:05 | Повідомлення # 4
Лейтенант
Група: Користувачі
Повідомлень: 63
Статус: Offline
« »
1.Додатково мене цікавить де конкретно можна взяти Linux ?
2.Скільки місця займе після встановлення ?
3.Що можна почитати по цій системі ? Бажано щось для чайників.
4.Чи є ще якісь альтернативні ОС. Наприклад МАС ОС.
5.Як орієнтуватись в такій великій кількості версій ?
6.Знайшов у знайомих диск Linux Mandriva 2009 . Що це за звір.
 
FermAДата: Четвер, 24.02.2011, 18:17 | Повідомлення # 5
Полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 304
Статус: Offline
« »
1. Скачати з офсайту дистибутиву. Для убунту наприклад ubuntu.com
2. Не знаю, в мене зі всіма мені порібними програмами, офіс, браузери, програмування, торентклієнти, мсенджери разом 3 гіга
3. хз гугл
4. мак ос тепер підтримує інтелівську архітектуру - пробуйте потім нам розкажете
5. воно вам не треба, там багато професійно специфічних, для широкого загалу не думаю шо дуже багато. Гугліть - шукайте
6. http://uk.wikipedia.org/wiki/Mandriva_Linux
 
andr24Дата: П'ятниця, 25.02.2011, 15:10 | Повідомлення # 6
Лейтенант
Група: Користувачі
Повідомлень: 63
Статус: Offline
« »
1.Добре було б як би всі ліцеїсти пробували одну версію.
Хотілося б взнати яку версію С.М. хотів би встановити в ліцеї.
Її ми попробували б вдома. І допомогти могли б один одному.

2.Голова пішла кругом від цих Ubuntu · Kubuntu · Xubuntu · Edubuntu.
Чи правда що можна замовити диск з доставкою ?

3.Як тут справи з русифікацією(українізацією) ?

4.Чи має значення яке у мене залізо,процесор для вибору дистрибутива ?

 
FermAДата: П'ятниця, 25.02.2011, 15:12 | Повідомлення # 7
Полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 304
Статус: Offline
« »
2. Так термін очікування до 10 тижнів
3. Повний укр переклад
4. так є різні дистри для 32, 64 розрядів
і для інтела і амд
 
andr24Дата: П'ятниця, 25.02.2011, 15:58 | Повідомлення # 8
Лейтенант
Група: Користувачі
Повідомлень: 63
Статус: Offline
« »
І як воно прийде ?
По почті, чи курєр принесе.
 
FermAДата: П'ятниця, 25.02.2011, 16:49 | Повідомлення # 9
Полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 304
Статус: Offline
« »
не знаю, замов - побачиш
 
btr0001Дата: Неділя, 06.03.2011, 10:04 | Повідомлення # 10
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 3
Статус: Offline
« »
Quote (andr24)
2.Скільки місця займе після встановлення ?

Я б радив виділити гіг 25-30, під кореневий розділ візьміть гіг 15, бо якщо сподобається, будете потім мати проблеми з місцем під програми.

Quote
3.Що можна почитати по цій системі ? Бажано щось для чайників.

Книжки, як з магазину, так і з інтернету. Відвідайте linux.org.ua, там є розділ з документацією, а також можна задати тупі питання і почитати відповіді на питання попередників.
Quote
4.Чи є ще якісь альтернативні ОС. Наприклад МАС ОС.

Є. Darwin від Apple, OpenSolaris від Sun, FreeBSD - по своїй суті дуже подібне на лінакс, користується великою популярністю в адмірістраторів мереж.
Quote
5.Як орієнтуватись в такій великій кількості версій ?

Всі версії ліплені з одного тіста. Відрізняються програмою встановлення і засобами налаштування системи, які пишуться як правило розробниками дистрибутиву. Ще можуть краще/гірше підтримувати залізо, залежить від того, які драйвери включили в дистрибутив.
Quote

6.Знайшов у знайомих диск Linux Mandriva 2009 . Що це за звір.

Один з найпопулярніших звірів. Сучасна назва Mandriva 2010.2 Якщо комп зібраний не сьогодні, то дуже велика ймовірність, що підтримка заліза буде. Взагалі, один з кращих дистрів з підтримки заліза.

 
CosmoUPДата: Середа, 16.03.2011, 02:13 | Повідомлення # 11
Капітан
Група: Користувачі
Повідомлень: 90
Статус: Offline
« »
давайте розбиремся про потрібніші проблеми в лінуксі, такі як-от, розширення екрану в компах без драйверів під лінукс.
зараз все поясню.
дуже часто лінукс не знає вашої відео карти (як у мене ноуті) і розширення десь 600 на 800 і не міняється. можна зробити через конфігураційний файл в системній папці (забув назву, я його скоро прикріплю), але у наприклад, убунту 10.10 його НЕМАЄ, тобто підтримка цього файла є, але його треба самому створювати. предлагаю розповісти про цей момент! я створив цей файл на робочому столі і хочю залити його в системну папку, а мені пише, що я немаю прав!!! що я роблю? я пробую дати собі права через консоль (команд не помню, скоро попробую надати їх приклади), але не виходить (пише прав немає), закидувати файл можуть тільки користувачі групи root (що за тупізм, адміни не можуть, а рут може!!!). дойшло до того, що я хотів закинути себе до групи рут та не вийшло, пише, що тільки рут можуть добавляти когось до своєї групи... ЩО РОБИТИ???

є ще 2-й спосиб зробити норм екран - це скачати драйвера на лінукс до своєї відьохи. (якщо знайдете)

Додано (16.03.2011, 01:35)
---------------------------------------------
ще можна розказати про компілятори під лінукс, наприклад для с можна брати gcc і qt

Додано (16.03.2011, 02:13)
---------------------------------------------
і ще мене інтересує (т.я. у мене мобільний інет), чи є якась лінукська прога типу u'manager (менеджер для підключення до нету через мобільний модем від ютел)


невелика ссилка для гуглу http://www.school.thv.org.ua
 
btr0001Дата: П'ятниця, 18.03.2011, 10:27 | Повідомлення # 12
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 3
Статус: Offline
« »
На жаль (на щастя???) в мене Мандріва, не Убунту, тому можу дати відповідь більш загальну.
Проблеми з драйверами трапляються. Це буває у таких випадках:
1. Ваше залізо занадто нове з якимись новими чіпами і розробники лінакса ще не встигли створити драйвери або ж ці драйвери не до кінця протестовані. Недавно, напр., в мене був випадок із інтеграваним звуком. Він в системі генерується, але на вихід не йде. В ситуації з відео я б радив звернутися у форум на linux.org.ua. Як варіант - поставити Мандріву, яка має одну з кращих підтримок ноутів, потім вирішувати проблеми, якщо вони залишаться.
Щодо твердження про часту відсутність драйверів відео - не погоджуюся. Останні проблеми, які можу пригадати, були років 7-8 тому.
Щодо спроб самостійного налаштування параметрів відео - чую нарікання на убунту не від вас першого. Це такий собі напіввіндовс, де доступ до конфігураійних файлів і системи відсунуто на задній план, а на передній - налаштування системи а-ля віндовс, усе з графічних інструментів. Очевидно, така логіка побудови системи не дає змогу використати переваги лінакса, де всі налаштування системи знаходяться в конфігураційних текстових файлах і при відповідних знаннях з нею можна зробити все, що забажаєш. Тому для користувача, який має намір глибоко вивчити систему, це не кращий вибір. Популярність убунту якраз і тримається на легкості переходу з віндовса, бо не треба вникати в систему, але цим самим і нівелюється перевага лінакса над віндовсом.
Щодо компіляторів. GCC без сумніву є в будь-якому дистрі і документації по ньому вагон. Щодо підключення до інтернету з мобілки. В інструментах мандріви є засоби для від’єднання мобілок в якості модемів. Треба підключати мобілку і пробувати.
 
CosmoUPДата: П'ятниця, 18.03.2011, 12:08 | Повідомлення # 13
Капітан
Група: Користувачі
Повідомлень: 90
Статус: Offline
« »
1) проблема з екраном рішена, це просто на віртуалці не працювало.
2) убунту для початку норм, потом піду на мадріну.
3) жсс я не найшов (хотя і не стильно шукав), я просто скачав, зараз ним користуюся все класно.
і люди на рахунок установки вінди і лінукса пишіть мені в скайп x-enter1 .
все, все поясню, в лінусі є граб, так що проблем не буде


невелика ссилка для гуглу http://www.school.thv.org.ua
 
Форум » Про ПК » Linux » Linux FAQ
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:
Використання матеріалів дозволяється при посиланні на ftl.org.ua
© FermA 2008 - 2024